25 Nis 2011

TURİZM HAFTASI TURİZM OKULUNDA KONFERANSLA KUTLANDI

Turizm haftası kutlama programına Zile Kaymakamı Mehmet Eriş, İlçe Belediye başkanı Lütfi Vidinel, Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Cüneyt Tokmak, İlçe Vaizi Ahmet Doğru,Zile Ticaret Borsa başkanı Emin Başsevinç, Konya Dedeman Oteli idarecileri Mustafa Güderoğlu, Ahmet Uyaroğlu, Nuray Sarı,Akademisyenler,Öğretim üyeleri ve misafirler katıldı.
Konferans Saygı duruşu,İstiklal Marşından sonra Turizm konulu konferansta Turizm bir şehrin geleceğidir diyen Zile Belediye başkanı Lütfi Vidinel, “Turizm anlamında Zile çok büyük bir yere sahipti 3600 adet tarihsel eski Zile evlerine sahibiz. Amasya caddesi üzerinde bulunan evlerin sokak sağlamlaştırılmalarına en kısa zamanda başlanılacağı, ayrıca Ulu caminin ve şehir hamamının restorasyon çalışmaları hızla devam ettiğini, tarihi Zile kalesinin de restorasyon çalışmalarına sürdüğünü belirten başkan Vidinel Tokat’ın turizmde açılan kapısı Zile olduğu belirterek Amasya dan tur kapsamında gelen konukların Zile’yi dolaştıktan sonra ballıca mağarası ve beraberinde Tokat’a geçeceklerini bu turların gelebilmesi içinde yapılan çalışmalardan tur otobüslerinin konaklama alanlarından, vb alt yapı çalışmalarının da başlatıldığını” söyledi.
Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Cüneyt Tokmak’ta yaptığı konuşmasında, “Turizm kavramı değişen ve gelişen dünyamıza paralel olarak değişmekte ve gelişmektedir. Turizm içerisinde seyahat olayının gerçekleşme şartını ele aldığımızda, turizmin, insanlığın var olduğundan bu yana var olduğunu söyleyebiliriz. Teknolojinin sunduğu kolaylıklarla mesafelerin kısalması, kısmen alım gücünün artması, iş dünyasının vermiş olduğu ağır yükün daha çok hissedilir olması gibi nedenlerle, daha çok seyahat ve turizm hareketlilikleri yaşanmakta olduğunu söyleyen Okul Müdürü Tokmak Her ne kadar kendimizi sınıfımızdaki ülkelerle kıyasladığımızda dünya turizminde hak ettiğimiz yerde olmadığımız aşikârsa da, mevcut durumda da turizmin ülkemizin döviz ve istihdam lokomotifi gibi olduğunu, Ülkemizin de dünya turizm pastasından payını aldığını” belirtti.Konya Dedeman Oteli Kat Hizmetleri Müdürü Nuray Sarı da Dedeman otellerinde uygulanmakta olan yeşil bayrak uygulaması,yeşil bayrak sertifikası alınması,ayrıca Dedeman otellerinde yapılan çalışmaların eğitim uygulamalarının maliyet ve kara olan yansımaları konularından” söz etti.Konferans sonunda Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu vermiş olduğu desteklerinden dolayı Belediye başkan Lütfi Vidinel’e plaket verildi

Hiç yorum yok: